EXPROOF RADIAL ÇATI FANI – ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Exproof Radyal Çatı Fanı

Yatay akış

Çelik sac kasa

Alüminyum pervane

EN14986: 2006 sertifikalı

IP55 motor koruma sınıfı

Elektrostatik fırın boyası

Cvsair exproof radyal çatı fanları, korozyona, dış etkilere dayanıklı olabilmesi ve uzun hizmet ömrü için galvanizli çelik saclardan üretilmiştir. Galvanizli tabaka yardımıyla fan kasası çok dayanaklı bir hale gelir. Galvaniz kaplama yapılmayan, metal yüzeyler ortamdaki oksijenle reaksiyona girerek oksitlenir ve paslanmaya başlar. Oksitlenme, paslanma reaksiyonlarının sonucunda cihazın gövde, pervane veya motor gibi kısımlarında dayanım kaybı yaşanabilir. Dayanım kaybı yaşanmasının yanı sıra uzun süre önlem alınmayan durumlarda cihaz motoru işlevini kaybedilir ve büyük ekonomik kayıplar gerçekleşebilir. Çinko tabakası metalden önce oksitlenmeye başlar ve metal tabakasının hasar görmesini önler, böylece güç kaybı yaşanmasının önüne geçilir. Exproof radyal çatı fanlarının çarkları alüminyumdan yapılmıştır ve EN 14986: 2006 standardına göre onaylanmıştır.

Cihazlar montaj kolaylığı sağlanması, bakım kolaylığı, zaman ve enerji tasarrufu gibi etkenler düşünülerek montaj işlemlerine kolaylık sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Motor koruma sınıflarında ( IP – Giriş Koruması ) ilk basamak katı partikül korumasının derecesini, ikinci rakam ise su korumasının derecesini ifade eder. IP 55 koruma sınıfıyla, Cvsair exproof radyal çatı fanları toza ve düşük basınçlı su püskürmelerine karşı korumaya sahiptir. Fan boyama yöntemi için elektrostatik boyama tercih edilir. Elektrostatik boyama yönteminde toz boya parçaları mıknatıslanarak çekilir ve fan gövdesinin üstüne konumlandırılır. Sıcaklığın arttırılması ile eritilen toz parçalar fan metaline yapışır. Ekonomik ve estetik bir boyama işlemi gerçekleştirilir.

Exproof Radyal Çatı Fanı Versiyonları

Exproof radyal çatı fanının bir versiyonu vardır; RD – 200. RD – 200 sürümü için; voltaj 400 ( V ), güç 0,18 ( kW ), akım 0,75 ( A ), frekans 50 Hz, hız 1330 ( dakikadaki devir ), hava akışı saatte 700 metreküp ve statik basınç 30 ( Pa ) olarak ölçülmüştür. Fanın çapı 200 milimetre, yüksekliği 517,5 milimetre, alt parçanın genişliği 300 milimetre ve üst koninin genişliği 407 milimetredir.

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.