METRO FANI – ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Metro Fanı

Büyük şehirlerde metroları kullanmak daha iyi ve sağlıklı bir dünya için son derece önemlidir. Metro kullanımı trafik yükünü azaltır ve trafikteki araçların yarattığı zararlı gazlardan kurtulmamıza yardımcı olur. Yeraltı demiryollarında doğal havalandırma sistemlerinin çalıştırılması imkansızdır, bu nedenle mekanik havalandırma gerekir. Mekanik havalandırma insanlar için gerekli temiz havayı sağlar, tünellerdeki havayı temizler ve yangın durumunda toksik gazların hızla tahliye noktalarına yönlendirilmesine yardımcı olur. Cvsair metro fanları bu amaçlarla üretilmektedir.

Metro fanı kullanımın ilk amacı, metroyla seyahat eden insanlar için temiz hava sağlamaktır. İkinci neden ise insanlar, tren hareketleri veya diğer makineler tarafından oluşturulan ortam sıcaklığını azaltmaktır. En önemli sebep ise dumanı tahliyesidir. Yangın durumunda sensörler fanları hızlanmaları için uyarır ve fanlar kirli havayı trafik akış yönü boyunca tünelin sonuna doğru yönlendirmeye başlar. Fan sistemi esneklik ve kurulum kolaylığı sağlar ve bakım ve onarım işlemlerinde zaman kaybını önler.

Cvsair metro fanları ve bileşenleri, EN 12101-3 / Duman ve Isı Kontrol Sistemleri standardına göre F300 ( 300 °C / 120 dakika ) ve F400 ( 400 °C  / 120 dakika ) mukavemet sınıflarında üretilmektedir. Motoru ve cihazı emiş tarafındaki parçacıklardan korumak için koruyucu bir tel ve havayı çıkış tarafında verimli bir şekilde yönlendirmek için entegre kapaklar vardır.

Galvaniz-Çinko Kaplama

Cihazlar koruyucu bir galvaniz tabaka ile kaplanmıştır. Galvaniz ( çinko ) tabakası yüksek sıcaklık yardımıyla fan metaliyle, katmanlar halinde birleştirilir. İlk katmanda yaklaşık yüzde 15 oranında ( % 85 fan metali-%15 çinko ) karışım bulunur. Daha sonraki katmanlarda bu oran %100 ulaşır. Fan gövdesinin dış etkiler nedeniyle aşınması veya çizilmesi sonucunda ve oksijen teması ile oksitlenme reaksiyonları başlar. Çinko metalinin tepkimeye girme eğilimi fan metalinden daha fazladır. Bu nedenle tepkimeye reaksiyonları bu katmanda oluşur ve fan metaline ulaşamadan sonlanır.  Metro fanlarının terminal kutuları da yangına dayanıklı olarak üretilmektedir. Cvsair metro fanları iki yönde de çalışma özelliğine sahiptir.

Teslimat işlemleri gövdedeki diğer parçalarla birlikte montaja uygun halde yapılır.

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.