RADYAL JET FAN – ÜRÜN AÇIKLAMASI

Radyal Jet Fan

Günlük havalandırma ve yangın anı için çift devirli motor

Galvaniz çelik gövde ( TS EN ISO 1461 )

Koruma teli ve entegre yönlendirici

Gövde dışında konumlandırılmış terminal kutusu

H yalıtım sınıfı, IP55 korumalı yüksek verimli IE2 motor

EN 12101-3 sertifikası

Radyal jet fan sistemleri çalışma düzlemlerinde yarattıkları düşük basınç alanları ile çalışırlar. Bu alanlar yardımıyla ortamda bulunan hava, duman veya zararlı egzoz gazları kontrollü bir şekilde çıkış noktasına iletilir. Hava akışının yüksek hızlara ulaşması sayesinde debi artar ve maksimum verim elde edilir. Radyal jet fan sistemlerinin kullanılması ile menfez ve difüzör yerleşimi veya kanal montajı gibi işlemlerin yapılmasına gerek kalmaz ve işletme için enerji ve zaman tasarrufu sağlanır. Geleneksel kanal sistemlerinin kullanılabilmesi için yüksek şekilde tasarlanan kat yükseklikleri azaltılabilir. Mimari ve mekanik proje aşamalarında revizyon işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesine olanak sağlanır. Montaj esnekliği ve kolaylığı sağlayarak, bakım ve onarım işlemlerinde zaman kaybının önüne geçer. Kullanılan ortamda ( otoparklar, tüneller  vb. ) ferah ve şık bir görüntünün oluşmasına yardım eder.

Radyal kanat yapısına sahip olan Cvsair jet fanlar, günlük havalandırmada kullanılmasının yanında yangın durumunda çift devirli olarak çalışabilecek özelliklerde üretilmiştir. Günlük kullanımda 750 dev/dk. dönme hızına sahip motorlar, yangın anında karbonmonoksit ve duman sensörlerinin çalışmasıyla birlikte 1500 dev/dk. dönme hızına ulaşır ve hava tahliyesini gerçekleştirilir. Radyal jet fanlar, EN 12101-3/Duman ve Isı Kontrol Sistemleri standartına göre F300 ( 300°/120dk. ) ve F400 ( 400°/120 dk. ) dayanım sınıflarında imal edilir. Cihazların motor emiş kısmında motoru ve cihazı yabancı maddelerden korumak amacıyla koruma teli, atış kısmında ise havanın optimum şekilde yönlendirilebilmesi için entegre kapaklar bulunur. Radyal jet fanların elektrik terminal kutuları yangına dayanımlı olarak imal edilir, galvaniz kaplama ve elektrostatik fırın boyası sayesinde yangından maksimum koruma sağlanır. 60 Hz olarak üretim opsiyonu bulunmaktadır.

Jet fanların çalışma prensipleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz gezdirebilirsiniz.