SIĞINAK SANTRALİ – ÜRÜN AÇIKLAMASI

Sığınak Santrali

Galvaniz çelik sac dış kasa

By – pass damperli

Servis bakım kapaklı

Geriye eğik kanatlı radyal fan

G4 filtre

Radyoaktif filtre

Karbon filtre

Kurşun separatörü

Dünyada birçok doğal veya doğal olmayan afet meydana gelmektedir. Yaşanan bu afetler sırasında insanlar sığınaklarda yaşamaya başlayabilir ve bu sığınaklar içeride bulunan insanların sağlıkla bir şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için havalandırılması gerekir. Sığınak fanları, deprem, yangın, çığ ve savaşlar gibi olağanüstü durumlarda barınaklarda yaşayan insanlar için kirli havayı tahliye etmek ve temiz hava sağlamak için kullanılır. Doğal afetlerin ve olağanüstü durumların ne kadar süreceği bilinemez. Bu nedenle barınaklardaki cihazların sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Fan kanatları ve gövdesi galvanizli sacdan imal edilir ve galvaniz tabakalar fanı korozyona karşı korur. Fanların parçaları arasında by-pass damperi bulunmaktadır. Kanat açıları maksimum hava akışı verimliliği için ayarlanabilir. Cihazlarda kullanılan fan kanatları, hava akışı için geriye eğimli olarak seçilebilir. Isı yalıtımı, sığınak fanını enerji verimliliği açısından üst düzey bir duruma getirir. Sığınak fanı sürekli çalışmaya uygundur.

Yukarıdaki paragrafta bahsedilen olağanüstü durumların gerçekleşmediği durumlarda temiz hava G-4 panel filtresinden barınağa gönderilir. İstisnai durumlarda ve zamanlarda temiz hava nükleer, biyolojik, kimyasal, aktif karbon filtre, hepa filtre ve kurşun filtre ayırıcılarında temizlendikten sonra güvenli bir şekilde insanlara ulaştırılır. Özel filtreler normal zamanlarda kullanılmaz. Fanlar, maksimum verimlilik ve optimizasyon dikkate alınarak seçilmektedir.

Sığınak Santrali Versiyonları

Sığınak fanlarının SKS – 30, SKS – 60, SKS – 90, ve SKS – 120 olmak üzere üç farklı versiyonu vardır. SKS – 30 versiyonu için; saatlik ( metreküp ) hava akışı 1300, güç 0,75 ( kW ), voltaj 380 ( V ) ve frekans 50 Hz ‘dir. SKS – 60 sürümü için; saatlik ( metreküp ) hava akışı 3600, güç 1,5 ( kW ), voltaj 380 ( V ) ve frekans 50 Hz’dir. SKS – 120 sürümü için; saatlik ( metreküp ) hava akışı 7200, güç 4 ( kW ), voltaj 380 ( V ) ve frekans 50 Hz olarak ölçülmüştür.

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.