AKSİYEL JET FAN – ÜRÜN AÇIKLAMASI

Aksiyel Jet Fan

Günlük havalandırma ve yangın anı için çift devirli motor

Galvaniz çelik gövde ( TS EN ISO 1461 )

Koruma teli ve entegre yönlendirici

Gövde dışında konumlandırılmış terminal kutusu

H yalıtım sınıfı, IP55 korumalı yüksek verimli IE2 motor

EN 12101-3 sertifikası

Kendinden susturuculu fan gövdesi

Aksiyel jet fan sistemleri çalışma düzlemlerinde yarattıkları düşük basınç alanları yardımıyla ortamda bulunan havanın, dumanın veya zararlı egzoz gazlarının kontrollü bir şekilde çıkış noktasına iletilmesini sağlar. Hava akışının yüksek hızlara ulaşması sayesinde debi artar ve maksimum verim elde edilir. Aksiyel jet fan sistemlerinin kullanılması ile menfez ve difüzör yerleşimi veya kanal montajı gibi işlemlerin yapılmasına gerek kalmaz ve işletme için enerji ve zaman tasarrufu sağlanır. Geleneksel kanal sistemlerinin kullanılabilmesi için yüksek olarak tasarlanan kat yükseklikleri azaltılabilir. Mimari ve mekanik proje aşamalarında revizyon işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesine olanak sağlanır. Montaj esnekliği ve kolaylığı sağlayarak, bakım ve onarım işlemlerinde zaman kaybının önüne geçer. Kullanılan ortamda ( otoparklar, tüneller  vb. ) ferah ve şık bir görüntünün oluşmasına yardım eder.

Aksiyel kanat yapılı olarak üretilen Cvsair jet fanlar günlük havalandırmada kullanılmasının yanında yangın durumunda çift devirli olarak çalışabilecek özelliklerde üretilmiştir. Günlük kullanımda 1440 dev/dk. dönme hızına sahip motorlar, yangın anında karbonmonoksit ve duman sensörlerinin çalışmasıyla birlikte 2880 dev/dk. dönme hızına ulaşır ve hava tahliyesini gerçekleştirir. Aksiyel jet fanlar, EN 12101-3/Duman ve Isı Kontrol Sistemleri standartına göre F300 ( 300°/120dk. ) ve F400 ( 400°/120 dk. ) dayanım sınıflarında imal edilir. Cihazların motor emiş ve atış kısmında motoru ve cihazı yabancı maddelerden korumak amacıyla koruma telleri, atış kısmında ise havanın optimum şekilde yönlendirilebilmesi için entegre kapaklar bulunur.

Deflektörler

Fanlar, gövdenin her iki tarafında sesi yok etmek amacıyla susturuculu olarak imal edilir. Aerofil kanat yapısına sahip olmaları, düşük ses seviyelerinde ve maksimum itme gücü ile çalışma imkânı sağlar. 315,355 ,400 mm çaplarında 40 , 50 ve 80 N itme kuvvetlerinde üretilir. Axial jet fanların hava emiş tarafında bulunan koruma teli, hava atış tarafında ise yönlendirici kanatlar (deflektörler) bulunur. Çift yönlü çalışması istenen jet fanlar ise her iki uç kısmında da yönlendirici kanatlar (deflektörler) ile imal edilir.

Jet fanların çalışma prensipleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz gezdirebilirsiniz.