KOMPAKT BASINÇLANDIRMA FANI – ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kompakt Basınçlandırma Fanı

Akustik termal izolasyonlu hücre

On-off bakım şalterİ

Frekans invertörü

Fark basınç sensörü

Duman sensörü

Yağmur koruma sacı

Tel kafes

Motorlu damper

Poliamid pervane

Yangın yönetmeliğine uyumlu üretim

Cvsair kompakt basınçlandırma fanı galvanizli çelik saclardan üretilmektedir. Zararlı dış etkiler ve fan gövdesinde meydana gelen herhangi çizilme sonucu fan metali oksijenle temas eder ve paslanarak zayıflamaya başlar. Gövdenin galvaniz-çinko yüzeyle kaplanması sonucunda ( çinko fan metalinden önce tepkimeye girer. ) fan gövdesinin ve parçalarının zarar görmesi önlenir. Fan gövdeleri akustik iletimi ve ısı transferini önlemek için üretilmiştir. Bakım işlemleri, açma-kapama bakım şalteri ile kolayca yapılabilir. Bu özellikler, fanların büyük ölçüde zaman ve enerji tasarrufu yapmalarına yardımcı olur. Fanlar frekans invertörleri ile çalışmaya uygundur. Fan gövdesinde duman ve basınç sensörü bulunmaktadır. Sensörler havadaki dumanı zamanında ve kolayca tespit edebilir, basıncı ölçebilir. Bu sayede çalışma verimliliği arttırılmış olur.

Yağmur koruyucu kısım, fanların iç ve dış mekanlarda kolayca çalıştırılabilmeleri için gövdenin üst kısmına eklenmiştir. Partiküllerin fan motoruna ve parçalarına zarar vermesini önlemek için fanın emme tarafına monte edilmiş bir tel ekran bulunmaktadır. Fanda kullanılan damperler motorlu olarak seçilmiştir. Poliamid yüksek mekanik mukavemete sahip bir maddedir ve fan kanatları poliamidden üretilmiştir. Basınçlandırma fanları yangın yönetmeliklerine uygun olarak üretilir.

Versiyonlar

Kompakt fanların iki farklı versiyonu vardır; CVS – MBF – Ø800 – 5,5 / 4P ve CVS – MBF – Ø800 – 7,5 / 4P. CVS – MBF – Ø800 – 5,5 / 4P sürümü için; voltaj 400 ( V ), güç 5,5 ( kW ), akım 11,8 ( A ), frekans 50 Hz, hız 1430 ( dakikadaki devir ) ve hava akışı saatte 32560 metreküp olarak belirlenmiştir. CVS – MBF – Ø800 – 7,5 / 4P sürümü için; voltaj 400 ( V ), güç 7,5 ( kW ), akım 15,8 ( A ), frekans 50 Hz, hız 1430 ( dakikadaki devir ) ve hava akışı saatte 38420 metreküp olarak ölçülmüştür.

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.