TÜNEL FANI – ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Tünel Fanları

Günlük havalandırma için kullanım ve yangın durumunda çift hızlı motor seçeneği

Galvanizli çelik sac gövde ( TS EN ISO 1461 )

Tel ızgara ve entegre deflektör

Dış bölgede konumlandırılmış terminal kutusu

H sınıfı izolasyon ve IP55 korumalı, yüksek verimli IE2 motor

EN 12101-3 sertifikalı

Cvsair, analiz raporlarından tünel havalandırma uygulamalarına ( fan seçim programı, CFD analizleri, hesaplamalar vb. ) kadar çeşitli mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Tünel fanları günlük ve egzoz havalandırması için kullanılır. Günlük kullanımda normal hız seçeneği kullanılan motorlar, yangın durumunda karbon monoksit ve duman sensörlerinin işareti ile dönme hızını iki katına çıkarabilir. Böylece tehlike anında ortaya çıkan zararlı gazların tahliyesi hızlandırılmış olur.

Tünel fanlarının kullanım amacı otomobiller, motosikletler, kamyonlar, otobüsler ve tünellerde, motorlu herhangi bir araç tarafından oluşturulan zararlı gazları (CO, azotoksit, parçacıklar, vb.) azaltmaktır. Yangın durumunda sensörler hızlanmaları için fanları uyarır. Fanlar kirli havayı trafik akışı yönünde tünelin sonuna doğru yönlendirmeye başlar. Cvsair tünel fan sistemleri esneklik ve kurulum kolaylığı sağlar ve bakım ve onarım işlemlerinde zaman kaybını önler.

Cvsair tünel fanı EN 12101-3 / Duman ve Isı Kontrol Sistemleri standardına göre F300 ( 300 °C / 120 dakika ) ve F400 ( 400 °C / 120 dakika) mukavemet sınıflarında üretilmektedir.  Motoru ve cihazı emiş tarafındaki parçacıklardan korumak için koruyucu bir tel ve havayı çıkış tarafında verimli bir şekilde yönlendirmek için entegre kapaklar vardır.

Galvaniz-Çinko Kaplama

Cihazlar koruyucu bir galvaniz tabaka ile kaplanmıştır. Galvaniz ( çinko ) tabakası yüksek sıcaklık yardımıyla fan metaliyle, katmanlar halinde birleştirilir. İlk katmanda yaklaşık yüzde 15 oranında ( % 85 fan metali-%15 çinko ) karışım bulunur. Daha sonraki katmanlarda bu oran %100 ulaşır. Fan gövdesinin dış etkiler nedeniyle aşınması veya çizilmesi sonucunda ve oksijen teması ile oksitlenme reaksiyonları başlar. Çinko metalinin tepkimeye girme eğilimi fan metalinden daha fazladır. Bu nedenle tepkimeye reaksiyonları bu katmanda oluşur ve fan metaline ulaşamadan sonlanır.  Tünel fanlarının terminal kutuları da yangına dayanıklı olarak üretilmektedir.

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için Cvsair tarafından hazırlanan sunuma göz atabilirsiniz.